Blog

10. výročí pTRACKU

10. výročí pTRACKU

pTRACK slouží při pátrání po ztracených osobách již 10 let. V tomto čase již pTRACK pomohl zachránit nespočet lidských životů, najít klíčové důkazní materiály, které vedli k objasnění případů a poskytl velmi cennou zpětnou vazbu z nahrávaných operací. Připomeňme si v galerii, jak vypadaly začátky pTRACKu v roce 2011.

K vývoji pTRACKu vedla dlouhodobá potřeba trasování při pátrání po ztracených osobách a jeho využitím došlo k významnému zefektivnění pátracího procesu. Ačkoli technicky je nyní pTRACK na docela jiné úrovni, co se týče přesnosti vyhledávání, výdrže baterie a dalších parametrů, princip jeho využití zůstává stále stejný. 

Díky online přenosu a zaznamenávání pátracích operací je možné se učit z vlastních chyb, znovu prohledat místa, která byla vynechána při prvním průzkumu, kontrolovat důkladné pokrytí vytyčeného prostoru, velmi přesně zaznamenat všechny nálezy a mnohem více. To vše vede k efektivnějšímu hledání, následnému vyšetřování a generuje důkazní materiály pro legislativní proces.

Systém pTRACK za 10 let prošel skutečně velkými změnami, kromě lepších parametrů vývojem neustále prochází i SW aplikace MOBILITY Client, která data zobrazuje na různých mapových podkladech, nyní už i s 3D profilací terénu. Postupně přibývají také další funkce systému jako je hlášení “mrtvý muž”, vznikají specializované moduly pro psovody, kteří jsou klíčovou skupinou pátracích akcí, speciální moduly pro skryté nošení vhodné např. pro pokrytí demonstrací nebo moduly pro vozidla převážející ceniny či eskortující VIP osoby. Díky výborné kompatibilitě s dalšími zdroji dat je možné propojit systém např. s dalšími složkami IZS a jednoduše řídit i velmi komplexní nejen pátrací operace.