Blog

Společná pátrací akce SPJ a psovodů s našim systémem pTRACK v nasazení u obou složek

MOBILITY Client SW x PCR 2

Společná pátrací akce SPJ a psovodů s našim systémem pTRACK v nasazení u obou složek

Dne 22.02.2023 se uskutečnila simulovaná pátrací akce v horském terénu Beskyd, v okolí vrchu Prašivá na Frýdecko-Místecku. Této pátrací akce se zúčastnilo několik složek nejen z Policie ale také z Horské služby. Náš systém pTRACK sehrál důležitou roli v zefektivňování koordinace pohybu a monitorování jednotek policie v terénu. Kromě toho poskytl nově i psovodům v terénů schopnost vidět svůj přidělený sektor pro pátrání a ostatní jednotky policie a jejich pohyb napříč terénem na 3D mapovém podkladu v aplikaci na smartfonu.

MOBILITY Client Software

Na této simulované pátrací akci se nám opět potvrdila efektivnost a přesnost našeho trasovacího systému pTRACK, který celou operaci pečlivě zaznamenával a umožnil tak velícím pátracích skupin lépe analyzovat pohyb svých jednotek v terénu. Po nalezení hledané osoby nebo její stopy pátrači vyznačili nález pomocí tlačítka na modulu pTRACKu a tím dali mobilnímu velícímu pracovišti a ostatním jednotkám a psovodům v terénu vědět o jejich postupu a místě nálezu.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=4fgLdtj2qng

Článek: https://www.policie.cz/clanek/cviceni-patrani-po-pohresovanych-osobach.aspx

Článek z odevzdání pTRACKu pro psovody: https://sefor.cz/rok-2022-jsme-uzavreli-uspesnym-odevzdanim-projektu-pro-psovody-policie-cr/